Za posledni pulrok jsem take poznal par "skutecnych", mimo AIESECovych Kolumbijcu. No,je to takovy mezistupen, protoze se jedna zejmena o byvale pratele stazistek z minulych let:) A diky nim se take doslycham vselijake zasvecene, byt "politicky nekorektni" informace.
Jonathan studoval elektroinzenyrstvi ale vykvajzl se na to aby se profesionalne venoval hudbe, momentalne se chysta na studia do Argentiny nebo USA, pry. Hraje na kytaru a saxofon. Zije ve stejne ctvrti a tak se casto potkavame. Vcera jsme se potkali na namesticku a tak me vykladal vselijake zajimave veci.
Ackoli jeho maminka zije nedaleko, v Getsemani, pred deseti lety pry zili s tatinkem v Caracoles, coz je jedna okrajova ctvrt. Jonathanova vzdaleneho pribuzneho, ktery se stal vudcem mistni bandy a najemnym zabijakem, zastrelili. Jak? prijeli panove, vyzadali si obcansky prukaz, provedli kontrolu totoznosti, podekovali a strelili mezi oci. Proc? Mladik se udajne venoval vykradani lodnich kontejneru a tak nekdo objednal jeho likvidaci.
Ptal jsem se, jak se takova likvidace objednava? Existuji dokonce i "neoficialni kancelare" najemnych zabijaku. Clovek prijde, donese fotku, jmeno,udaj o bydlisti dotycne osoby a zaplati. Ceny se pohybuji od 100.000 za obycejneho joudu po 50 milionu za osoby vyznacne - politiky, bohace atd. Toto jsem uz slysel ze dvou jinych nezavislych zdroju a tak topovazuji za duveryhodnou informaci. 100.000 pesos je asi 1000,- Kc - coz nabizi zajimavou uvahu: clovek, ktery si znenadani vydela tento peniz si pak muze vybrat, zda to roztoci na diskotece, ci zda se zbavi neprijemneho souseda.
Specifikem tohoto obchodu se smrti je, ze zabijaci nevraci penize. Pokud si tedy neci smrt objednate a pak si to rozmyslite, pocitejte se stoprocentnim stornopoplatkem. Myslim si, ze je to celkem pekne pravidlo, anzto ten, jejz hryzlo svedomi a vrazdu odvolal, symbolicky plati za sve provineni, kdezto zabijak si vydela, aniz by musel zabit.
Jonathan take potvrdil scenar techto akci, o nemz jsem uz drive spekuloval. Takoveto planovite kriminalni ciny se pachaji zpravidla za pomoci motocyklu. Stejny "modus operandi" muzeme sledovat i ve filmu "Rosario Tijeras". Motocykl ma ridice a strelce, anebo, ridice a lupice. Motocykl umoznuje rychly transport na a z mista cinu.
Na priklade "bankovnich lupicu" vidime, ze pachatele vyuzivaji k organizaci mobilni telefony. Nemam to explicitne potvrzene, ale predpokladam, ze podobny mechanismus funguje i v pripade vrazd. "Bankovni lupici" neprepadaji samotnou banku ale lidi, kteri si zde vybrali vetsi hotovost. K tomu je potreba miti "tipare" v bance nebo jejim okoli, ktery sleduje klienty, a pokud nekdo vybira vetsi hotovost,upozorni mobilnim telefonem lupice, kteri provedou na vhodnem miste motocyklovy najezd a nestastneho stradatele jeho hotovosti promptne zbavi.
Tolik ke zpravam z mistniho podsveti:)
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat